21. 5. 2019

10 dôvodov prečo navštíviť Grécko

Od

Premýšľate kam sa vybrať tento rok počas leta? Letná dovolenka, by pre vás mala byť v prvom rade odpočinkom a zdrojom neopakovateľných zážitkov i spomienok.
santorini vesnice
Presne to vám ponúkajú dovolenky v Grécku Happy Travel. Tak a teraz sa poďme pozrieť na desať dôvodov prečo túto krajinu určite navštíviť.
 
Žena na kamenistej pláži

  1. Grécko patrí k najslnečnejším miestam na svete. Slnko tu svieti viac dvesto dní v roku, takže máte takmer istotu, že dovolenku nepresedíte na hotelovej izbe.
  2. Práve Grécko je najväčším producentom a aj výrobcom olivového oleja na svete. Ak teda chcete ochutnať ako v skutočnosti chutí kvalitný olivový olej, neexistuje lepšia príležitosť ako takáto dovolenka.
  3. Zaujímate sa o kultúru? V tom prípade vás určite bude zaujímať kolíska európskej kultúry, ktorou je právo táto krajina. Nájdete tu dokonca i najviac archeologických múzeí zo všetkých krajín sveta.
  4. O Kréte ste už pravdepodobne počuli. Tento ostrov, však nie je ani zďaleka jediným. Grécko obklopuje viac ako dve tisíc ostrovov. Niektoré z nich sú dokonca neobývané. Spomínaná Kréta je z nich najväčšia. Ak vás však zaujíma nedotknutá divočina, určite sa nebudete nudiť.

  1. Pri ostrovoch ešte chvíľku ostaneme. Ostrov s názvom Santorin bol približne okolo roku 1 500 pred našim letopočtom zničený výbuchom sopky. Táto udalosť je považovaná za jeden z dôvodov zničenia legendárnej Atlantídy. Samozrejme, že hovoríme iba o povesti.  Dnes sa tu môžete pokojne poprechádzať. Určite vás osloví aj neopakovateľná tunajšia architektúra. Navyše môžete načerpať jeho neopakovateľnú atmosféru.
  2. Patríte k milovníkom športu? V tom prípade určite viete, že Olympijské hry, vznikli práve v tejto krajine. Takéto miesto musíte určite vidieť a zažiť na vlastnej koži.
  3. Ak ešte stále nie ste na sto percent rozhodnutí, pozrite si tieto nádherné zábery, z tých najzaujímavejších miest v Grécku.