Časy kedy bol počítač určený iba vedeckým pracovníkom a nanajvýš tak technickým nadšencom sú našťastie už dávno preč. V súčasnosti si už život bez rôznych chytrých pomocníkov ani nevieme predstaviť. Len predstava že i taká obyčajná kalkulačka ktorú dnes používa málokto má väčší výkon ako počítače ktoré kedysi zaberali celé poschodia, je celkom významný pokrok na poli techniky. Výkon dnešných chytrých zariadení ako sú napríklad aj hodinky či rôzne fitnes náramky by nám bol bez jednej veci ale úplne nanič. Možno si niektorý z starších ročníkov
pamätajú CD/DVD nosiče. Ako sa báli čo i len škrabanca aby ich nepoškodili.

počítač.jpg

Ináč by prišli o údaje uložené nich. Dnes už také niečo nehrozí. Všetko je dostupné online cez internet. Na prvý pohľad sa vám to možno zdá ako samozrejmosť ale viete si dnes predstaviť že by sa išli prejsť do národného parku a nespravili aspoň sto fotiek a minimálne polovicu nedali na internet nech ich vidia aj ostatný? No po pravde už to urobili takmer všetci  čo tam boli pred vami ale to je úplne jedno. Za starých dobrých čias by ste na to ani len nepomysleli. Ale dnes vás nenahnevá ani tak zlé počasie a to že ste zmokli ako to že sotva máte mobilný signál, a nie to ešte internet. Áno, bohužiaľ je to tak. Ľudia si dnes zvykli všetko zdieľať, už len tá predstava že všetci ich sledovatelia nebudú vedieť čo dnes mali na raňajky je pre nich desivá. Na jednej strane je dôležité sa socializovať, veď kebyže nie nie je nás dnes takmer 7 miliárd. Ale tiež netreba zabúdať že niektoré veci je lepšie si nechať pre seba a svojich blízkych. Na sieti ako takej je dobré predovšetkým to že ak viete čo máte hľadať máte dostupnú takmer nekonečnú knižnicu vedomostí.

google.jpg

A ani ako neviete čo presne chcete, určite sa nájde niekto kto vás navedie alebo vám priamo poradí a vy tak bezpečne nájdete čo hľadáte. Málokto si dnes uvedomuje ako silno sme sa už stali závislí na tom mať všetko a hneď. Zdalo by sa že ľudia budú vzdelanejší a nebudú musieť tráviť hodiny v knižniciach, no opak je pravdou. Skúste sa len vo svojom okolí opýtať niekoho na hocičo a čo spraví? Vytiahne mobil a najskôr vás opraví pretože si práve prečítal článok že to bolo trocha ináč ako ste povedali. No je tomu aj skutočne tak? Zamysleli ste sa niekedy nad tým čo je a čo nie je skutočnosť. Samozrejme že nie, pre väčšinu ľudí sa stal online svet rovnako dôležitý ako ten skutočný a v tom je jeho krása a nebezpečenstvo zároveň.