Potvrdilo sa, že v roku 2018 bolo k nelegálnym snímkam pripojených viac ako 105 000 webových adries, pričom 47% obsahu hostilo v Holandsku.
 
Varoval, že krajina sa stáva "bezpečným útočiskom pre sexuálne zneužívanie detí".
 
Holandská vláda uznala nárast počtu správ o obrazoch zneužívania detí a prisľúbila, že sa s nimi bude zaoberať.

smutek
 
Takýto materiál by mal byť „odstránený z internetu,“ uviedla v správe na začiatku roka 2018 .
 
Čo bolo v správe?
IWF je nezávislá organizácia, ktorá umožňuje ľuďom, aby nahlásili nelegálne snímky o sexuálnom zneužívaní detí.
 
Organizácia spolupracuje s webovými stránkami, sociálnymi sieťami a orgánmi činnými v trestnom konaní, aby sa snímky zobrali a preskúmali. Od roku 1996 hodnotí viac ako milión správ.
 
IWF vo svojej výročnej správe uviedlo, že v roku 2018 hosťovalo v detskej triede sexuálneho zneužívania 105 057 webových adries.
 
To je veľký nárast v porovnaní s rokom 2017. IWF uviedla, že zlepšenie jej technológie pomohlo odhaliť viac nelegálnych obrázkov.
 
Susan Hargreaves, výkonná riaditeľka IWF, uviedla, že Spojené kráľovstvo vytvorilo "nepriateľské prostredie" pre ľudí, ktorí chcú zdieľať nelegálne obrázky.
 
Len 0,04% snímok zaznamenaných v roku 2018 sa uskutočnilo vo Veľkej Británii.
 
Pani Hargreavesová však povedala, že Holandsko musí „vstať a robiť správne“.
 
Väčšina nahlásených fotografií – 82% – sa nachádzala skôr v službách poskytovania hostingu ako na sociálnych sieťach alebo na súkromných webových stránkach.
 
Niektoré z týchto služieb sídlia v Holandsku kvôli nízkym nákladom na webhosting.
 
IWF odmietol pomenovať niektorú z lokalít na zdieľanie obrázkov, ktoré boli nájdené ako hosťujúce obrázky zneužívania detí. To povedal BBC, že pracuje so spoločnosťami, aby sa ubezpečil, že obsah je odstránený.

hledání
 
Uviedla, že tiež ponúkla svoju podporu holandskej organizácii zodpovednej za riešenie nelegálnych obrazov v krajine.
 
Jedným z dôvodov, prečo bol počet obrázkov umiestnených v Spojených štátoch nižší, je skutočnosť, že americkí technickí giganti, ako napríklad Facebook, ich rýchlo odstránia skôr, ako sa správy dostanú do IWF.
 
Sajid Javid privítal správu IWF. Povedal, že riešenie snímok sexuálneho zneužívania detí bolo jedným z jeho „osobných misií“.