11. 8. 2018

Nakupujte efektívnejšie a bez zbytočného stresu

Od


Nakupujte týždenne
Ak by ste chceli nakupovať raz za mesiac alebo každý druhý týždeň, nakoniec sa vám niektoré potraviny aj tak pokazia. Týždenným nakupovaním prípadne nakupovaním „zabudnutých“ aspoň určitých druhov potravín sa tomuto vyhnete.

banány
 
Plánujte dopredu
V sobotu ráno sa rozhodnite, ako bude vyzerať vaše týždenné menu. Určite si, ktoré potraviny na ten týždeň budete potrebovať a choďte na nákup čo najskôr ráno, aby sa vám ušlo pekné mäso a zelenina a podobne. Ak neradi nakupujete v dave, vyberte si radšej nedeľu večer, vtedy býva v obchode menej ľudí.
 
Urobte si zoznam
Použite menu, ktoré ste si vytvorili a napíšte si zoznam všetkých potravín, ktoré na to budete potrebovať. Pri nákupe sa striktne držte svojho zoznamu. Nenechajte sa ničím zlákať. Zoznam vám uľahčí nakupovanie, a bude efektívnejšie ako keď pôjdete do obchodu len tak „naslepo“.

pekárna
 
Nakupujte zdravo
V obchode sa najskôr sústreďte na nákup zdravých a čerstvých potravín ako je zelenina, mäso, mliečne produkty a pečivo. Keď naplníte svoj nákupný košík najskôr zdravými potravinami (pamätajte, že nakupujete len na týždeň), potom môžete prejsť k cestovinám, ryži, a možno aj k mrazenej pizze na piatkový večer.
 
Použite zľavové kupóny
Môžete tak kúpiť mnoho potravín za lepšie ceny a to, čo ušetríte, môžete použiť na nákup iných vecí.
 
Používajte kalkulačku
Použitím kalkulačky neprekročíte svoj rozpočet, ktorý ste si na nákup stanovili. Vyhnete sa tiež nákupu vecí, ktoré nepotrebujete, pretože budete vedieť, že vzhľadom na daný rozpočet si ich nemôžete dovoliť.

supermarket
 
Najedzte sa predtým
Môže sa to zdať ako hlúposť, ale nechoďte nakupovať hladní. Ak budete držať svoj apetít na uzde, nekúpite všetko, na čo práve budete mať chuť.
 
Efektívnosť nakupovania môžete dosiahnuť tým, že sa budete držať vyššie uvedených rád. Najdôležitejšou vecou je uistiť sa, že ste si všetko včas naplánovali a potom sa tohto plánu držať. Ušetríte svoj čas, peniaze a vyhnete sa plytvaniu potravín.
 

3.5/5 - (4 votes)