30. 6. 2017

Ostať radšej v škole, než sa dostať do Jetsu

Od

Ešte je príliš skoro na to, aby sme sa púšťali do predpovedi budúcoročných výberov draftu, ale zatiaľ to vyzerá na veľmi dobrý ročník Quarterbackov. Na túto pozíciu si tými môžu vybrať hneď trojicu výborných hráčov.  Dovtedy sa však môže zmeniť veľa vecí. Jeden hráč z top trojky Sam Darnold, ktorý hráva za Univerzitu USC, podľa všetkého nechce využiť príležitosť a zúčastniť sa na drafte v roku 2018. Možno sa rozhodne, že ostane študovať na Univerzite ešte dva roky.

fotbal

Ako redshirt sophmore budúci rok má prvú príležitosť na to, aby sa  zúčastnil draftu a stal sa hráčom tímu NFL. Podľa niektorých analytikov však sa to nemusí stáť. Otázkou je, či chce ostať na škole kvôli tomu, aby študoval ďalej a zdokonaľoval svoju hru vo futbale alebo kvôli tomu, aby sa nedostal do najhoršieho tímu ročníka 2017/2018. Pravdepodobne ním bude New York Jets. Zaujímavosťou je, že v roku 1997 Peyton Manning rozmýšľal o tom, aby sa zúčastnil draftu práve preto, aby sa mohol stáť hráčom New York Jets. Teraz sa však píše rok 2017 a Sam Darnold rozmýšľa o tom, že radšej ostane študovať na Univerzite, len aby nemusel hrávať za New York Jets.

zápas

O mladom Quarterbackovi Darnoldovi treba vedieť, že je trochu ľahostajný a nemá vyvinutú dokonalú techniku hádzať tak ako ostatní hráči NFL. Zatiaľ však táto malá chybička nerobila problémy a podľa viacerých scoutov problém robiť ani nebude. Podľa nich jeho hod len nevyzerá dokonalo, ale dokonalý a hlavne účinný vlastne je, veď nie náhodou majú oňho tímy taký veľký záujem. V osobnom živote má veľmi dobrú povahu je múdry, obetavý, formovateľný, jednoducho má všetky predpoklady na to, aby sa stál z neho výnimočný hráč NFL. Zaujímavosťou je, že jeho súper Josh Rosen, čo sa týka osobného života je jeho presným opakom. Hádže naozaj veľmi krásne, jeho povaha je však hrozná. Uvidíme tímy, ktorého hráča uprednostnia.

5/5 - (1 vote)