Sklenené zábradlia na schody https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/ kombinujú výhody nerezového zábradlia s celoskleneným. Montáž je podobná ako u nerezového s tým rozdielom, že namiesto prútovej výplne sa používajú sklenené tabule. Takéto sklenené zábradlie presvetlí Váš priestor pri zachovaní úplnej funkčnosti a bezpečnosti. Sklenené tabule sú opatrené bezpečnostnou fóliou a tak v prípade prasknutia či rozbitia všetky črepiny ostanú na nej nalepené.

moderné schody

Sklenené schody dodajú vašej domácnosti alebo interiéru firmy nádych moderného, štýlového dizajnu a elegancie. Avšak pred tým, než sa pustíte do objednávky zvážte zopár vecí.
Úplne prvá vec, na ktorú sa budete chcieť zamerať je, či chcete k svojim schodom pridať trochu skla alebo chcete, aby boli zo skla celé. Sklenené zábradlia sú dnes veľmi populárne a má to svoje opodstatnenie. Vyzerajú krásne a zvyšujú bezpečnosť schodísk. Dajú sa kombinovať s mnohými materiálmi, napríklad s drevom, čím môžu vášmu interiéru dodať dizajnový šmrnc. 

ás mondénnosťou, nebývalou ľahkosťou, originalitou. Je na vzostupe záujmu investorov, dáva nečakaný priestor ambíciám architektov moderných budov, ale aj rodinných domov. V interiéroch púta pozornosť ako nábytkový solitér až do tej miery, že na chvíľu zabudneme na to, čím v skutočnosti má byť – bezpečnou stavebnou konštrukciou.

Zábradlie nielen na ozdobu

Keď je reč o bezpečnosti, nemožno zabudnúť na zábradlie. Ergonomicky je reakciou na priemernú výšku dospelého človeka. Zábradlia určené do súkromných objektov majú zodpovedať predovšetkým potrebám a bezpečnosti obyvateľov domu. Deti a interiérové schodisko je kategória sama osebe. Rozumnou voľbou bude zábradlie s vertikálnymi líniami s dostatočnou hustotou (medzery široké najviac 12 cm) alebo so špeciálnymi ochrannými prvkami. Tie môžu byť dočasným riešením, kým dietky nedorastú do dospeláckejších proporcií a možno aj pochopia, na čo inak slúži zábradlie.

Zábradlie s držadlom by malo patriť na voľné strany schodiskových ramien. V každom prípade tento konštrukčný prvok predstavuje ochrannú bariéru proti pádu do schodiskového priestoru. Starším príbuzným či unaveným spolubývajúcim poskytne primeranú oporu, ale len ak narástlo do výšky 90 až 110 cm. Medzi jednotlivými nosnými stĺpikmi vám experti obyčajne navrhnú vzdialenosť najviac 120 cm; vychádza to približne tak, že stĺpiky sa ocitnú na každom treťom až štvrtom schode. Normy predpisujú výšku, pevnosť, rozmery výplní i umiestnenie zábradlia a súčasne určujú, ako je to s držadlom a so stenou, ktorá je súčasťou schodiska. Medzi stenou a držadlom musí byť minimálne 5 cm – to je priestor, ktorý umožní pohodlne sa oprieť a získať dostatočný priestor na vedenie ruky.

Sklenené schody

Celosklené schodisko je zárukou najmodernejšieho, štýlového dizajnu. Takýto druh schodov je samozrejme perfektne bezpečný a odolný voči bežnému opotrebeniu, ako akékoľvek iné schody. Aj tu však, rovnako ako pri iných materiáloch, platia určité zásady zaobchádzania. Je dobré byť opatrnejší napríklad s topánkami na opätkoch, najmä ak dámy nosia špicaté ihličky. Tie môžu na skle zanechať nechcené stopy. Ak sa však o sklenené schody budete príkladne starať, budú vyzerať extrémne elegantne dlhé roky.